Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

       

Úvod » Podle kategorií

Podle kategorií

Mobilní telefony se dají rozdělit podle více hledisek. Některé navíc překrývají několik kategorií a proto je tedy můžete nalézt i vícekrát. Samostatné členění by navíc bylo podle ovládacího softwaru na varianty s operačním systémem nebo bez něj.

Zjednodušeně ale operační systém (Android, Symbian, Windows mobile, iOS apod.) bývá v dražších telefonech často označovaných jako "chytrý telefon nebo smartphone" a mívají hlavně dotykový displej a přináší možnosti a funkce blížící se počítačům - s výhodami více možností úprav a instalací aplikací ale souvisí i obvykle vyšší náročnost na baterii, často větší fyzická velikost a také pomalejší reakce při větším zatížení.

Telefony bez operačního systému mají méně funkcí a tím často snazší používání, baterie vydrží déle nabitá, mívá klasickou klávesnici a vyhovují tam, kde nejsou požadavky na funkce typu navigování, wi-fi internet atd. S postupným vývojem ale můžete nalézt telefony bez operačního systému s funkcemi, které dříve byly pouze u smartphonů.