Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

       

Podle kategorií

Mobilní telefony se dají rozdělit podle více hledisek. Některé navíc překrývají několik kategorií a proto je tedy můžete nalézt i vícekrát. Samostatné členění by navíc bylo podle ovládacího softwaru na varianty s operačním systémem nebo bez něj.

Zjednodušeně ale operační systém (Android, Symbian, Windows mobile, iOS apod.) bývá v dražších telefonech často označovaných jako "chytrý telefon nebo smartphone" a mívají hlavně dotykový displej a přináší možnosti a funkce blížící se počítačům - s výhodami více možností úprav a instalací aplikací ale souvisí i obvykle vyšší náročnost na baterii, často větší fyzická velikost a také pomalejší reakce při větším zatížení.

Telefony bez operačního systému mají méně funkcí a tím často snazší používání, baterie vydrží déle nabitá, mívá klasickou klávesnici a vyhovují tam, kde nejsou požadavky na funkce typu navigování, wi-fi internet atd. S postupným vývojem ale můžete nalézt telefony bez operačního systému s funkcemi, které dříve byly pouze u smartphonů.